Predstavitev gostov
Jelka Pšajd
Kot etnologinja proučuje nematerialno in materialno kulturo preteklega načina prazničnega in vsakdanjega življenja v Pomurju. Zbira nematerialno dediščino (pripovedke, vraže, različna znanja, šege, »grde besede« …) ter raziskuje, zbira in zapisuje življenjske zgodbe Prekmurcev, Štajercev in Porabcev.
Tatjana Bogdan
Tatjana Bogdan se že 25 let ukvarja z ljubiteljsko kulturo. Je predsednica kulturnega društva Lendava, tajnica kulturnega društva Zarja Gaberje, strokovna mentorica prekmurske folklorne skupine VDC Lendava. Za njo so številna potovanja po svetu, z večjih poti pa rada pripravi potopisna predavanja. Napisala je knjigo z naslovom Življenje mojih babic.
Lajos Bence
Lajos Bence je z nagrado József Attila nagrajeni pesnik, pisatelj, publicist, urednik. Za njegovo vsestransko dejavnost sta značilni predvsem pesniška pot ter znanstveno-raziskovalno delo. V svoji najnovejši knjigi prvič objavlja svoja kratka prozna besedila. Knjigo je izdal Zavod za kulturo madžarske narodnosti. Nekaj del Lajosa Benceja lahko poslušate tukaj.
Péter Pál
Je lendavski pesnik, deklamator, pevec, trenutno študent dramske igre v Káposváru. Pri šestnajstih letih je izdal svojo prvo pesniško zbirko. Je večkratni nagrajenec Literarnega tekmovanja Sándor Szúnyogh, prejemnik nagrade Józsefa Attile, nagrade Kaleidoszkóp ter mladinske nagrade Radnóti.
-
Pripravili smo vam:
predstavitev publikacije
-
Pripravili smo vam:
potopisno predavanje
-
Pripravili smo vam:
kratki zgodbi
-
Pripravili smo vam:
glasbeno točko
Jelka Pšajd
Debeli sneg je düno
Tatjana Bogdan
Božično-novoletno križarjenje z ladjo MSC Opera
Lajos Bence
kratki zgodbi
Marikanéni, interpretacija: Boglárka Király, prevedel Béla Szomi Kralj (Marika néni)
Péter Pál
Melengető
O splošnih knjižnicah
-
Slovenske splošne knjižnice tudi v tem času ponujajo svojim uporabnikom spletne storitve preko različnih digitalnih platform, kot so video vsebine, izobraževanja in predavanja po spletu, povezovanja z drugimi organizacijami v lokalnih skupnostih z namenom obogatitve digitalnih vsebin za uporabnike, izposojo e-knjig in mnogo drugih digitalnih aktivnosti, ki so jih knjižnice ustvarile in izvedle v času epidemije. Seveda pa knjižnice še vedno izposojajo tudi fizične knjige, ki so kljub bogati digitalni ponudbi visoko na lestvici zaželenih knjižničnih storitev. Ravno za to se knjižničarji tudi v času epidemije trudijo za čim večjo dostopnost tega gradiva, ob varni izposoji v knjižnici tudi s pošiljanjem po pošti ali pa ga uporabnikom dostavljajo na kak drug način. Knjižnice so prisotne v 274 krajih po Sloveniji ter s 13 bibliobusi na več kot 700 postajališčih dostopajo do oddaljenih uporabnikov.